30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
Email: info@kompas.com.tr   |    Telefon: 0850 304-8-304
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ

ÇÖZÜMLERİMİZ

Donanımlar: Çelik yapılar

Donanımlar: Çelik yapılar – profil metal ürünlerden yapıların tasarımını otomatikleştirmek için tasarlanmış olan KOMPAS-3D için bir uygulamadır. Uygulama hızlı bir şekilde her türlü çerçeve ve çerçeve tasarımı, otomatik olarak bir dizi belge oluşturmanıza olanak sağlar.

Donanımlar: Boru Hatları

Donanımlar: Boru Hatları – KOMPAS-3D sisteminin özel bir uygulaması, hidrolik ve pnömatik sistemlerin hızlı tasarımı, çeşitli yardımcı programlar, makine ve ekipman çemberleme, boru hatlarının üretimi için bir dokümantasyon setinin otomatik oluşturulmas

3D şaftlar ve mekanik dişliler

Uygulama, KOMPAS-3D ortamında şaft, burç ve mekanik dişli elemanlarının üç boyutlu modellerinin tasarımını ve yapımını otomatikleştirmek için tasarlanmıştır. Ve oluklar, oluklar, delikler, oluklar, spline ve anahtar bağlantıları gibi yapısal elemanlar da dahil olmak üzere çok aşamalı şaftların hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar.

Dişli kesme aleti

Temel uygulama için özel modül – Şaftlar ve 3D mekanik dişliler. Dişli kesici takımların tasarımı için tasarlanmıştır.

Donanımlar: Raybalar

Toz, gaz ve hava kanalları, boru hatları ve benzeri sac parçaların hızlı tasarımı için uygulama.

Mekanik: Yaylar

Uygulama sıkıştırma, gerginlik, burulma yaylarının yanı sıra plaka, konik ve şekilli yayların tasarım ve doğrulama hesaplamalarını yapmanızı sağlar. Hesaplama sonuçlarına göre çizimler ve 3D modeller otomatik olarak oluşturulur.

Katalog: Kaynaklar

Kaynaklı bağlantılar içeren bir ürünün elektronik modelini hızlı bir şekilde tasarlamak için bir dizi uygulama.

3D pullar

3D pullar uygulaması, sac malzemeden mamul ürünler için pul tasarımında tasarım ve teknolojik çalışmaları otomatikleştirmek için tasarlanmıştır. Damganın serbest bırakılması için gerekli bir dizi teknik dokümantasyon oluşturmanızı sağlar.

3D kalıplar

3D Kalıplar uygulaması, plastik ürünlerin enjeksiyonla kalıplanması için kalıpların tasarımı ve bir kalıbın serbest bırakılması için gerekli bir dizi teknik belgenin oluşturulması üzerinde tasarım ve teknolojik çalışmanın otomasyonu için tasarlanmıştır.

3D Express

3D Express Kalıp sistemi, bir parçanın 3D modelinin analizini otomatikleştirmek ve yan sürgüler de dahil olmak üzere kalıp oluşturan kalıplar tasarlamak için tasarlanmıştır.

Kavrama Kataloğu

Uygulama, çeşitli tiplerde standart mühendislik kaplinlerinin üç boyutlu modelleri ve çizimlerini oluşturmak için tasarlanmıştır.

Standart Ürünler: KOMPAS için Bağlantı Elemanları

Standart Ürünler: Bağlantı elemanları kataloğu GOST, ISO, DIN, OST 92 standartlarına göre bağlantı elemanları içerir: cıvatalar, vidalar, somunlar, pullar, saplamalar, çatal pimleri, perçinler vb.

Standart Ürünler: KOMPAS için parçalar, montajlar ve yapısal elemanlar

“Standart Ürünler: Parçalar, Birimler ve Yapısal Elemanlar” kataloğu kapsamlı bir eleman listesi içerir.

Standart Ürünler: KOMPAS için elektrikli cihazlar ve 3D bağlantı parçaları

Standart ürünler: KOMPAS için elektrikli cihazlar ve 3D bağlantı parçaları, genellikle elektronik ekipmanların tasarımında kullanılan yaklaşık 42.500 ürün içerir.

KOMPAS için Malzemeler ve Çeşitler

Kütüphane, geniş bir malzeme ve ürün yelpazesi listesi, malzemelerin özellikleri, amacı ve kapsamı, ikameler ve değiştirme koşulları, düzenleyici belgeler hakkında bilgi vb. İçerir.

Mekanik: Animasyon

Uygulama, KOMPAS-3D’de tasarladığınız modelleri “canlandıracak”, olası parça çarpışmalarını tespit etmeye ve ürünlerin montajı ve sökülmesi için etkileşimli kılavuzlar oluşturmaya yardımcı olacaktır.

APM FEM

APM FEM uygulaması, KOMPAS-3D sistemindeki katı nesnelerin ekspres hesaplamalarını yapmak ve bu hesaplamaların sonuçlarını görselleştirmek için tasarlanmıştır.

Evrensel Mekanizması Express

Uygulama KOMPAS-3D’de tasarlanan dinamik, kinematik ve statik sistemlerin ekspres analizi için tasarlanmıştır.

Kompas Expert

KOMPAS-3D belgelerinde hataları aramak ve düzeltmek için uygulama.

Artisan Rendering, KOMPAS-3D için fotogerçekçi bir oluşturma sistemi

Tasarımı henüz tamamlanmamış olan ürün veya yapı neye benzeyecek? Bunu öğrenmek sadece ilginç değil, aynı zamanda hem tasarım sürecinin kendisi hem de bir bütün olarak şirketin işi için son derece yararlıdır. Bir prototip oluşturulmasını veya inşaatın tamamlanmasını beklemeden, görünümünü değerlendirebilir, projeyi müşteriye etkili bir şekilde gösterebilir, kataloglara ve web sitelerine resimler yerleştirebilirsiniz.

CNC Modülü – Döndürücü

CNC modülü. Tornalama, KOMPAS-3D üç boyutlu modelleme sistemine tamamen entegre olan ilk CAM uygulamasıdır. Uygulama, CNC tornalar için kontrol programlarının geliştirilmesini otomatikleştirmek için tasarlanmıştır (2 eksenli tornalama).

CNC Modülü – Freze

CNC modülü. Frezeleme – KOMPAS-3D üç boyutlu modelleme sistemine entegre bir CAM uygulaması. Uygulama, CNC freze tezgahlarında 3 eksenli işleme programlamak için tasarlanmıştır.

3D-modelleri Tanıma

3D modeller için tanıma sistemi, çeşitli CAD sistemleri kullanan kuruluşlar arasında matematiksel modelleri değiştirme olanaklarını genişleterek, bir ara format (XT, ACIS, STEP, IGES) aracılığıyla içe aktarılan bir KOMPAS-3D modelinin görüntüsünü tanımanıza olanak tanır.

Elektronik Tasarım El Kitabı

ASCON’un elektronik yardım sistemi tasarımcının bilgi arama, yapısal unsurları hesaplama ve mühendislik verilerini analiz etme süresini önemli ölçüde azaltır. Dizin basit ve sezgisel bir arayüze sahiptir.

Rulmanlar. Elektronik referans kitabı

Rulmanları seçmek ve 10.000 birim boyutunda bir veritabanından bir teknik resme veya 3D modele eklemek için tasarlanmıştır. Referans düğümlerinin çalışma koşullarına bağlı olarak sağlık parametreleri hesaplamaları yapmanızı sağlar. Rulmanlarla eşleşen parçaların doğruluk ve pürüzlülük parametreleri, sürtünme, aşınma ve yağlama işlemleri hakkında referans bilgileri içerir. Kılavuz, tüm sektörlerdeki mühendislik ve teknik çalışanlar için hazırlanmıştır.

Elektrik motorları kataloğu

Uygulama, çeşitli amaçlar için elektromekanik sürücülerin geliştirilmesine katılan tasarımcılar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Redüktörler Katalogu

Katalog: Çeşitli amaçlar için elektromekanik tahriklerin tasarımında yer alan tasarım mühendislerinin çalışmaları için tasarlanmış dişli kutuları.

Boyutlu zincirler

Uygulama, RD 50-635-87 “Metodolojik talimatlara uygun olarak çizimler ve fragmanlar için boyutsal zincirlerin hesaplanmasını sağlar. Boyutlu zincirler. Temel kavramlar. Doğrusal ve açılı zincirleri hesaplama yöntemleri. “

Birleşik Tasarım Sistem Belgeleri Sınıflandırıcısı

Çok sayıda tasarım ve teknolojik problem, parçaların ve montaj birimlerinin geometrik özelliklerine göre sınıflandırılmasını gerektirir.

Kablolar ve Kablo Demetleri

KOMPAS-3D için, elektrik kablolarının ve demetlerinin üç boyutlu modellenmesi sürecini otomatikleştirmek ve bu ürünler için tasarım belgeleri düzenlemek için tasarlanmış özel bir uygulama.

eCAD Dönüştürücü – KOMPAS

Baskılı devre kartlarının 3D modellerinin dönüştürücüsü, ECAD sistemlerinde geliştirilen baskılı devre kartının üç boyutlu bir modelini elde etmek için özel bir modüldür.

PdiF Dönüştürücü – KOMPAS

ECAD sistemlerinde geliştirilen ve PDIF formatında kaydedilen baskılı devre montajlarının KOMPAS-Graph çizimlerine aktarma için özel bir modüldür. Modül sadece baskılı devre kartının katmanlı bir geometrik görüntüsünü iletmekle kalmaz, aynı zamanda kartın yanlarında bir temas yastıkları tablosu ve koordinat cetvelleri tablosu oluşturmaya izin verir.

KOMPAS-Elektrik

Bugün, Rusya ve komşu ülkelerdeki yüzlerce işletme, KOMPAS-Elektrik sistemini kullanarak başarıyla elektrikli ekipman tasarlıyor. İki sistem seçeneği vardır: KOMPAS-Elektrik ve KOMPAS-Elektrik Express.

KOMPAS-Elektrik Express

KOMPAS-Elektrik Express, devre şemaları ve bunlar için eleman listelerinin geliştirilmesi ile ilgilenen kullanıcılar için tasarlanmıştır. Bu seçenek KOMPAS-Elektrik ile ilgili olarak büyük ölçüde basitleştirilmiştir.

Saat Mekanizması

Zaman cihazlarının tasarımı için tasarlanmış özel bir uygulama modülü Şaftlar ve 3D mekanik şanzımanlar.

MinD – Akıllı Bina Tasarım Teknolojisi

MinD teknolojisi, üç boyutlu tasarımın avantajlarını iki boyutlu tasarımın sadeliği ile birleştirerek tasarımın erken aşamalarındaki temel hataları önler.

Mimarlık: AU / AR

Uygulama, KOMPAS-3D ortamında AS ve AR setleri için tasarım belgelerinin serbest bırakılmasını otomatikleştirmek için tasarlanmıştır.

Teknoloji: ÜT

Uygulamanın temel amacı, “Üretim Teknolojisi” bölümünde proje belgelerinin serbest bırakılması otomasyonudur.

Çelik yapılar: MK

Uygulama tasarım sürecini otomatikleştirmek ve MK (Metal Könstrüksiyon) markanın proje belgelerini vermek için tasarlanmıştır. Önemli bir özellik GOST 21.502-2007 “İnşaat için tasarım dokümantasyon sistemi” gerekliliklerinin uygulanmasında uygulanmasıdır. Metal yapıların tasarım ve çalışma belgelerinin uygulanması için kurallar. ”

Betonarme yapılar

Uygulama tasarım sürecini otomatikleştirmek ve KZh / KZhI markasının proje belgelerini serbest bırakmak için tasarlanmıştır.

Yaşam desteği: OV

Uygulama Isıtma ve Havalandırma bölümleri için proje belgelerinin üretimini otomatikleştirmek üzere tasarlanmıştır ve GOST 21.602-2003 “SPDS’nin gerekliliklerini uygular. Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme çalışma belgelerinin uygulanmasına ilişkin kurallar. ” Uygulama aletleri fonksiyonel olarak iki kısma ayrılmıştır – ısıtma ve havalandırma, boru hattı ve hava kanalı bölümlerinin bölümleriyle çalışmak, aksonometrik diyagramlar ve bölümler oluşturmak, özellikler ve bir 3D model oluşturmak için genel bölüm.

Yaşam desteği: VK

Uygulama GOST 21.601-79 “SPDS gereksinimlerini uygular. Su temini ve kanalizasyon. Çalışma çizimleri ”ve Su Temini ve Kanalizasyon bölümleri için çalışma çizimleri setleri geliştirirken bina tasarımı için tasarlanmıştır.

Güç Kaynağı: ES / EM

Uygulama, konut, kamu ve endüstriyel binalar için güç kaynağı sistemlerinin tasarımını otomatikleştirmek, güç elektrikli ekipman (EM), dahili elektrikli aydınlatma (EE) ve güç kaynağı (ES) alanında projeler geliştirmek için tasarlanmıştır.

Artisan Rendering, KOMPAS-3D için fotogerçekçi bir oluşturma sistemi

Tasarımı henüz tamamlanmamış bina veya yapı neye benzeyecek? Bunu öğrenmek sadece ilginç değil, aynı zamanda hem tasarım sürecinin kendisi hem de bir bütün olarak şirketin işi için son derece yararlıdır. Yapının oluşturulmasını veya inşaatın tamamlanmasını beklemeden, görünümünü değerlendirebilir, projeyi müşteriye etkili bir şekilde gösterebilir, kataloglara ve web sitelerine resimler yerleştirebilirsiniz.

Rubius Electric Suite: 0.4-10 kV iletim hattı

Uygulama, EV markasının çizimleri kümesi açısından plana göre 0.4-10 kV voltajlı havai güç hatlarının tasarım sürecini otomatikleştirmeyi amaçlamaktadır.

Rubius Electric Suite: МЗ

Uygulama, çeşitli amaçlar için binalar ve yapılar için yıldırımdan korunma sistemlerinin tasarımı ve MZ markasının tasarım belgelerinin düzenlenmesi için tasarlanmıştır.

Gaz kaynağı: GOS

Sistem, gaz boru hatlarının döşenmesi için çalışma dokümanlarının hazırlanması ve düzenlenmesi sürecini otomatikleştirmek için tasarlanmıştır. Çizim üretimi GOST 21.610-85 “Gaz tedariki şartlarına uygun olarak yapılır. Harici gaz boru hatları. ”

Dış ağları: NBC

Uygulama, harici su temini ve kanalizasyon şebekelerinin boru hatlarının döşenmesi için çalışma belgelerinin hazırlanmasını ve üretimini otomatik hale getirme sorunlarını çözmek için tasarlanmıştır.

SPDS Asistanı

İnşaat için proje dokümantasyon sisteminin (SPDS) standartlarına uygun olarak çizimler hazırlamak için tasarlanmış KOMPAS-Schedule sistemine uygulama. SPDS standartlarına uyum, çeşitli tasarım belgelerinin tasarımı için kuralları birleştirmenizi sağlar.

Katalog: Metal

Katalog, KM / KMD markalarının çizimlerini oluştururken tasarım sürecini hızlandırmayı amaçlamaktadır.

Katalog: SCS

Katalog, binaların ve yapıların yapısal kablolama sistemlerinin (SCS) otomatik tasarımı için tasarlanmıştır.

Katalog: OPS

Katalog, binaların ve yapıların güvenlik ve yangın alarmlarının (OPS) otomatik tasarımı için tasarlanmıştır.

Katalog: Genel Plan ve Peyzaj

Katalog, “Master Plan” bölümünün tasarım belgelerini GOST gerekliliklerine uygun olarak yerine getirmeyi amaçlamaktadır.

Tahliye planı

Katalog, GOST R 12.2.143-2002 gerekliliklerine uygun olarak tahliye planlarının geliştirilmesi ve yürütülmesi için tasarlanmıştır.

Katalog: İnşaat Makineleri

Katalog, inşaat ve iş organizasyonu (PIC ve PPR) için projelerin geliştirilmesi için gerekli grafik, metin ve tablo belgelerinin oluşturulması için tasarlanmıştır.

Katalog: İOP ve İÜP

Katalog, “İnşaatın organizasyonu için proje” (PIC) ve “İşin üretimi için proje” (PPR) bölümleri için çizimlerin geliştirilmesini otomatikleştirir.

KOMPAS-Elektrik

Bugün, Rusya ve komşu ülkelerdeki yüzlerce işletme, KOMPAS-Elektrik sistemini kullanarak başarıyla elektrikli ekipman tasarlıyor. İki sistem seçeneği vardır: KOMPAS-Elektrik ve KOMPAS-Elektrik Express.

KOMPAS-Elektrik Express

KOMPAS-Elektrik Express, devre şemaları ve bunlar için eleman listelerinin geliştirilmesi ile ilgilenen kullanıcılar için tasarlanmıştır. Bu seçenek KOMPAS-Elektrik ile ilgili olarak büyük ölçüde basitleştirilmiştir.

BÖLÜMÜ GÖRMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN