30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
Email: info@kompas.com.tr   |    Telefon: 0850 304-8-304
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ

Kompas Expert

KOMPAS-Expert, KOMPAS-3D’de hazırlanan modelleri, çizimleri ve teknik özellikleri kontrol eder ve tasarımcıya dokümantasyon üretilmeden önce bunları düzeltme fırsatı verir.

Uygulamayı başlattıktan sonra, doğrulama için belgeler seçmeniz gerekiyor. Kontrolün sonucu, gruplara ayrılmış ve önem derecesine göre sıralanmış hataların bir listesidir. Kullanıcı listede bir hata belirtebilir ve uygulama doğrulanan belgeyi otomatik olarak KOMPAS’ta açar. Kırmızı çerçeve, bu hatanın tespit edildiği yeri veya nesneyi vurgulayacaktır. KOMPAS-Expert değerlendirmesini kabul ederek hemen düzeltebilirsiniz.

Toplamda, uygulama üç ana gruba ayrılabilen 200’den fazla kontrol gerçekleştirir:

  • ESKD tasarım standartları: boyut çizgileri arasındaki mesafe, metin yerleşimi, boyut çizgisinin kesişimleri, çizgi ve serif stilleri, vb.
  • işletmenin teknolojik sınırlamaları: izin verilen pürüzlülük, kalite, iplik, pozisyon ve şekil değerleri;
  • KOMPAS-3D’de çalışma kuralları: boyutların manuel olarak girilmesi, konum tanımının spesifikasyona bağlanması, eksenel stile sahip çizgiler yerine eksenel nesnenin kullanılması, vb.

Herhangi bir test, doğruluğu ve önemi için kriterler seçilerek özelleştirilebilir. Test grupları, farklı türdeki belgeleri test etmek için setler halinde birleştirilebilir.

Uygulama KOMPAS’tan bağımsız olarak çalışır, ancak işyerinde bulunması gereklidir. Uygulamada belgeyi kontrol ederek birkaç dakika geçirerek, üretim aşamasında hataları düzeltmekten tasarruf edersiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

MERKEZ ADRES

Yakuplu Merkez Mah., Kavaklı Cad.

Ülker Sok Güney Konakları , B Blok K:3 D:6

Beylikdüzü/İSTANBUL/TÜRKİYE

TELEFON

+90 (212) 875 86 50

0850 304 8 304

 

SORU SORUN