30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
Email: info@kompas.com.tr   |    Telefon: 0850 304-8-304
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ

Rulmanlar. Elektronik referans kitabı

Rulmanlar. Elektronik referans kitabı ”tasarımcının bilgi arama, destek düğümlerinin hesaplanması ve mühendislik çözümlerinin analizi için zamanını azaltacaktır.

Veri tabanı, d = (0.6 … 500) mm delik çapları aralığında en yaygın standart tasarımlardan 127’sinin standart rulmanlarının 10.000 standart boyutu hakkında bilgi içermektedir. El kitabı uygulamaları rulman özellikleri ve önerilerini içerir.

Dizin, Rusya’da üretilen rulmanlara tip ve tasarıma, performans parametrelerine göre, genel boyutlara göre, numaraya göre arama sağlar. Yatak numarasının ana ve ek karakterlerinin değerlerinin kodunun çözülmesi GOST 3189’a göre sağlanır.

2D / 3D kütüphaneler, 105 tip rulman (veritabanındaki parametrelere göre), baskı yay halkaları, kama somunları ve kilit pulları, KOMPAS-3D sistemi ortamında kauçuk takviyeli manşetlerin oluşturulmasını sağlar.

Dizin, hesaplamalar yapmanızı sağlar:

  • Yatakların reaksiyonları ve yataklardaki yatak halkalarının eksenlerinin dönme açıları;
  • Döner elemanların çapı ve sayısı Dw, Z;
  • GOST 18854 ve GOST 18855’e göre Co, C taşıma kapasiteleri;
  • Dayanıklılık L10, GOST 18855’e göre Lna;
  • Yuvarlanma elemanları ile yuvarlanma elemanlarının temas gerilimleri (4. hesaplama seçeneği);
  • Yuvarlanma elemanlarının yuvarlanma yolları ile temaslarındaki deformasyonlar;
  • Ana tip ipliklerin geometrik parametreleri;
  • Gösterge parametreleri;
  • Girişim garantili bağlantılar.

Rulmanlarla eşleşen parçaların doğruluk ve pürüzlülük parametreleri, boyut, tip, tasarım ve doğruluk sınıfı dikkate alınarak rulman numarasına göre GOST 3325’e göre atanır. Halka bağlantı parçaları atarken, halkaların yükleme tipi (yerel, sirkülasyonlu, salınımlı) ayrıca dikkate alınır. Çizim alanındaki iniş yüzeylerinin otomatik olarak ayarlanması ve iniş yüzeylerinin doğruluk parametreleri sağlanır. 0, 2, 6 tipi yataklar için, tüm doğruluk ve pürüzlülük parametrelerini yatak numarasına göre çıkarmak mümkündür.

Referans bilgileri olarak, ekler hesaplama yöntemleri, rulman boşlukları, yuvarlanma elemanları, rulman doğruluk parametreleri, küresel kaymalı yataklar, adaptör ve kaplin burçları, spline somunları ve kilit pulları, segman halkaları, contalar, referanslar (300’den fazla öğe) hakkında bilgi sağlar. , güncel GOST’lerin bir listesi (yaklaşık 1000 ürün), şirketlerin listesi – tedarikçi ve rulman üreticileri, vb. Sözlükler, “Rulmanlar” konusunda gerekli resimlere ve verilere sahip bilgiler içerir. eniya “” Yağlar “” tribotechnology”.

Uygulama, ana tip dişli kutuları, makine ve cihaz destekleri, tasarımda kullanılabilecek çeşitli amaçlar için contalar için tasarım seçenekleri içerir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

MERKEZ ADRES

Yakuplu Merkez Mah., Kavaklı Cad.

Ülker Sok Güney Konakları , B Blok K:3 D:6

Beylikdüzü/İSTANBUL/TÜRKİYE

TELEFON

+90 (212) 875 86 50

0850 304 8 304

 

SORU SORUN