30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
Email: info@kompas.com.tr   |    Telefon: 0850 304-8-304
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ

Uzay roketlerİ KOMPAS-3D İLE yapıldı

Uzay roketleri KOMPAS-3D ile yapıldı: ASCON ve Lin Industrial işbirliğini sürdürdü

ASCON ve Lin Industrial şirketi, “Taimyr” ultra hafif uzay roketleri yarattı ve işbirliğini sürdürmeyi kabul etti. ASCON, KOMPAS-3D üç boyutlu modelleme sistemi için, 2016’da Skolkovo ile ​​lisanslarını genişletti.

Şirketler ilk kez Ağustos 2015’te MAKS hava fuarında sözleşmeyi imzaladılar ve Ocak 2016’da, son altı ayın sonuçlarına göre işbirliğini başarılı olarak kabul ettiler.

KOMPAS-3D, Lin Industrial tarafından test roketleri, yardımcı ekipman ve gelecek vaat eden projelerin 3D modellerini ve çizimlerini geliştirmek ve hızlı prototipleme yapmak için kullanıldı: parçaların 3D modelleri KOMPAS-3D’de yaratıldı, STL formatına dönüştürüldü ve bir 3D yazıcıya yazdırıldı .

Luna Yedi

Luna Yedi, mevcut roketleri, uzay gemilerini ve teknolojiyi kullanan Rus ay üssünün bir projesidir. “Luna Yedi” nin bazı önerileri 2016-2025 Federal Uzay Programına dahil edildi. Ay üssünün çizimleri KOMPAS’ta yapıldı ve statik render ve videolar için 3D modelleme yapıldı.

Füze SVZ-1

Test füzesi SVZ-1 süpersonik bir test füzesinin teknolojisini test etmek için tasarlanmıştır. SVZ-1’in genel çizimi KOMPAS-3D’de yapılmıştır.

Sesaltı Test Roketi (Uçan Stand)

Ses altı hızlarda test etmek için çeşitli roket modifikasyonları, bir uzay fırlatma aracı kontrol sisteminin (“uçuş standı”) prototipini 2015 yılında beş sefer yapmıştır.

Parça çizimleri KOMPAS-3D olarak yapıldı, sonra STL formatına dönüştürüldü ve bir 3D yazıcıya gönderildi.

Lin Industrial, 25 Haziran 2014’ten bu yana Skolkovo yenilik kentinin bir sakini olan Taimyr ultralight uzay roketleri ve Rusya’daki tek özel uzay roketi geliştiricisidir. Şirket ayrıca, mevcut roket, uzay aracı ve teknolojiyi kullanan Rus ay üssünün bir projesi olan “Luna Yedi” yi de geliştirdi. “Luna Yedi” nin bazı önerileri 2016-2025 Federal Uzay Programına dahil edildi.