30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
Email: info@kompas.com.tr   |    Telefon: 0850 304-8-304
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ

“progress” Roket ve Uzay Merkezİ

“Progress” Roket ve Uzay Merkezi 1.000 ASCON yazılım lisansını her sene güncelliyor

Soyuz fırlatma araçları ve otomatik uzay aracının geliştiricisi ve üreticisi olan Progress Rocket and Space Center, tasarım dokümantasyonu ve teknolojik süreçlerin geliştirilmesi için KOMPAS sistemlerinin yeni sürümlerine geçmeye karar verdi. Toplamda, 500’den fazla KOMPAS lisansı, 130 VERTICAL sistem lisansı, 100’den fazla Şirket rehberi lisansı, Materyal ve Ürün Yelpazesi, Standart Ürünler de dahil olmak üzere, yaklaşık binlerce yazılım lisansı güncellenecektir.

Roket ve Uzay Merkezi Progress JSC Bilgi İşlem Daire Başkanı Alexander Nikolayevich Filatov: “Yerli tasarım teknolojilerine sahip olmak, uzay roketi endüstrisi gibi stratejik bir endüstri için önemlidir. ASCON çözümleri, “Progress” nin bilgi alanında önemli bir yere sahip olup, üretimin teknolojik hazırlanmasına derinden entegre olmuş ve bunları mevcut ürünleri desteklemek ve yenilerini geliştirmek için kullanmaya devam edecektir ” dedi.

2006 yılında, ASCON ve Progress JSC, CAD / CAM tasarım departmanlarının toplu olarak donatılması, personel eğitimi ve elektronik arşivin tanıtılması çerçevesinde uzun vadeli işbirliği anlaşması imzaladı. 2010 yılında, VERTICAL sistemine dayanan teknolojik üretim hazırlığının otomasyonu başladı. Tüm bu zaman boyunca, AichiConsult Şirketler Grubu, ASCON’un platin bir ortağı olarak, sunulan tüm çözümleri bir araya getiren ve kuruluşun tek bir bilgi ortamına entegrasyonunu sağlayan, işletme ile geliştirici arasında güvenilir bir bağlantı olduğu görülmüştür.

Progress JSC, orta sınıf fırlatma araçlarının ve otomatik uzay aracının geliştirilmesi, üretimi ve işletilmesinde küresel uzay endüstrisindeki liderlerden biridir. İşletmede yaratılan fırlatma araçları, insan taşıma ve gemi taşımacılığını Uluslararası Uzay İstasyonu’na ve yabancı yükleri fırlatmak için kullanılır. Yüksek güvenilirlik seviyesi nedeniyle, Samara fırlatma araçları dünya çapında iyi bir şekilde tanınmaya hak kazanmıştır.