30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
Email: info@kompas.com.tr   |    Telefon: 0850 304-8-304
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ

KOMPAS ÇÖZÜMLERİ UEC’NİN HİZMETİNDE

UMPO, standart dışı ekipmanların geliştirilmesinde KOMPAS-3D’yi kullanıyor

United Engine Corporation’ın (UEC) Savaş Havacılık Bölümü Motorlarının ana şirketi olan OJSC Ufa Motor Yapım Üretimi Birliği (UMPO), üretimin hazırlanmasında KOMPAS çözümlerinin kullanımını genişletiyor.  UMPO, 50 KOMPAS-3D ve KOMPAS-Graphic lisansı kullanmaktadır. 

KOMPAS yazılımını tercih eden bir başka şirket de, Savaş Havacılığı sektöründe hizmet veren bir başka şirketi de NPP Motor’dur (Ufa şehri).

UMPO tasarım departmanı başkanı Aleksey Veniaminovich Dolzhikov’a göre, pilot çalışması sırasında KOMPAS-3D sisteminin başarılı olması ve KOMPAS-3D’nin genç lisansüstü uzmanlar tarafından iyi bilinmesi, CAD seçimindeki belirleyici rol oynamıştır.

UMPO, Rusya Federasyonu’ndaki en büyük uçak motoru üreticisidir. 2012 yılında satış geliri 25.425 milyon ruble olarak gerçekleşmiştir. Başlıca faaliyetler turbojet uçak motorlarının ve gaz pompalama ünitelerinin geliştirilmesi, üretimi, bakımı ve onarımı, helikopter bileşenlerinin üretimi ve onarımıdır. UMPO seri olarak “Su” ailesi uçakları için motorlar (Su-35S, Su-27, Su-30, Su-25) ve Ka ve Mi helikopterleri için helikopter parçaları üretmektedir.