30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
Email: info@kompas.com.tr   |    Telefon: 0850 304-8-304
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ

Sondaj ekİpmanları fabrİkası

Sondaj ekipmanları fabrikası, KOMPAS yazılımında tasarlanan “Nevesta” serisini üretmeye başladı

13 Ağustos’ta, Orenburg Sondaj Ekipmanları Tesisi, ZBO S15 yüzey sondaj kulesini seri üretime soktu. Resmi olmayan adı “Nevesta” olarak bilinen güçlü ünite, KOMPAS yazılımı kullanılarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

 

ZBO S15 sondaj kulesi, katı mineraller için sondaj araştırması için tasarlanmıştır. İlk prototipi Kanada’nın yarattığı teknolojiye alternatif olarak 2014 sonbaharında piyasaya sürüldü. Makine, Chelyabinsk Bölgesi’ndeki Mikheevsky’de, kuyu açma denemelerinde oldukça başarılı olup, övgüler kazanmıştır. 

Tasarımcılar “Nevesta” üzerinde çalışırken, KOMPAS-3D tasarım sistemini ve LOTSMAN: PLM mühendislik veri yönetim sistemini kullandılar. Sondaj kulesi için tasarım dokümantasyonu, KOMPAS-3D’de oluşturulan elektronik üç boyutlu modeline dayanılarak geliştirilmiştir.

 

Alexander Zelenin, Araştırma ve Geliştirme Direktörü, Sondaj Ekipmanları Fabrikası OJSC:

“Kurulum tamamen hidrolik kablolama ve kısmen elektrik tesisatı dahil olmak üzere KOMPAS-3D sisteminde tasarlandı. Satın alınan ürün ve bileşenlerin modelleri farklı formatlarda elde edildi. Hepsi ortak bir 3D modelde kuruludur. Montaj tamamen LOTSMAN: PLM’de “paketlenmiştir”.

Tasarım ve teknolojik çalışmaların entegre otomasyonu için, birkaç yıl önce Sondaj Ekipmanları Fabrikası KOMPAS-3D, LOTSMAN: PLM ve VERTICAL sistemlerinin bir parçası olarak ASCON yazılım paketini seçti. Uygulanması, güncellenmesi ve desteklenmesi ASCON-Samara (AichiConsult Şirketler Grubu), ASCON platin ortağı tarafından sağlanmıştır.