30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
Email: info@kompas.com.tr   |    Telefon: 0850 304-8-304
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ

NPP “Radiocommunication” İLETİŞİM SİSTEMLERİ

NPP “Radiocommunication” eğitimi: iletişim sistemlerinin geliştirilmesi için KOMPAS-3D’nin yeni fırsatları

Temmuz ayında, Krasnoyarsk Bilim ve Üretim Şirketi “Radiocommunication” da, tasarımcıların “KOMPAS-3D’de Optimizasyon Araçları” kursuna katılımı sağlandı. NPP Radyo İletişiminin entegre otomasyon alanındaki stratejik ortağı ASCON-Yenisei bölgesel merkezi eğitimi düzenledi.

Şirketin tasarımcıları KOMPAS-3D V14 sisteminde çalışıyor, ancak tüm kullanıcılar tam olarak ustalaşmamış. Bu nedenle, karmaşık ürünler geliştirirken, hem mevcut belgeleri yüklerken (3B modeller, montaj çizimleri ve şartnameler) hem de yenilerini yaratırken sorunlar ortaya çıktı. Sonuç olarak, işin kalitesinde ve hızında bir düşüş oldu.

Bilgi boşluklarını ortadan kaldırmak için, ASCON-Yenisei Bölge Merkezi ile birlikte işletmenin endüstri uzmanlığı ve tasarımcıların eğitim seviyesi dikkate alınarak bir eğitim programı geliştirilmiştir. Kurs konuları aşağıdaki soruları içeriyordu:

– Yeni KOMPAS-3D V14 işlevselliği: Raporlar, Diziler, Düz ve dişli deliklerin mekanizması;
– KOMPAS-3D’deki iş hızını basitleştirmek ve arttırmak için ayarlar, büyük montajlarla çalışmak da dahildir. Performansı optimize etmek ve performansı artırmak için yöntemler;
– Parametrik performans teknikleri;
– 3D montajların otomatik oluşturulması. Arabağlantı Mantığı 3D Parçası – 3D Montaj – Özellikler – Montaj çizimi;

– Çalışmayı hızlandırma yolları, optimizasyon, otomasyon;
– Uygulama kütüphaneleri ve servis fonksiyonları KOMPAS-3D;
– Dönüştürücü ECAD – KOMPAS. Çizimler, öğe listeleri ve 3D montajlarını alma.

 

Bir hafta boyunca, ASCON-Yenisei’de teknik destek ve eğitim mühendisi olan Alexey Voronin, KOMPAS-3D’de işletme tarafından geliştirilen ürünleri örnek olarak kullanarak en uygun çalışma yöntemlerini gösterdi. Kursun zorunlu programı, KOMPAS-3D ve KOMPAS-Elektrik sistemlerinin ve uygulamaların kablo ve kablo demetlerinin geliştirilmesi için tekliflerin formüle edilmesini sağlayan bir soru-cevap oturumu ile desteklendi.

Tasarım departmanı sektörünün lideri Yuri Baranin, eğitimin birçok çalışanın KOMPAS-3D V14’ü tartışılan konuların tamamında kullanma yeteneklerini artırmalarına izin verdiğini belirtti. KOMPAS-3D uygulamalarının rapor işlevselliği özellikle vurgulandı.

NPP Radiocommunication uzmanları, KOMPAS-3D’nin yeni sürümlerini tanıtırken de, düzenli olarak kurslar yapmanın, özellikle yeni çalışanlar için faydalı olacağını düşünüyorlar.