30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ
Email: info@kompas.com.tr   |    Telefon: 0850 304-8-304
30 YILLIK TECRÜBEMİZLE ARTIK TÜRKİYE’DEYİZ

Krasnokamsky RMZ ve KOMPAS-3D

Krasnokamsky RMZ, KOMPAS-3D kullanarak gaz pompalama ünitelerinin parçalarını üretti

Ocak 2013’te Krasnokamsk Mekanik Tamir Fabrikası LLC, Iskra-Turbogaz LLC (Perm) için ilk parti gaz pompalama birimlerini (GPU) üretti. KOMPAS-3D bilgisayar destekli tasarım sistemi, Krasnokamsk RMZ mühendisleri için siparişi kaliteli ve zamanında yerine getirmeye yardımcı oluyor. 

İskra-Turbogaz’ın teknik şartnamesine göre, Krasnokamsk RMZ, kompresör istasyonlarını, ana gaz boru hatlarını, yeraltı gaz depolarını vb. Donatmak için tasarlanan petrol tankları ve GPU yağ tedarik sistemlerinin diğer kısımlarını üretecek.

LLC Iskra-Turbogaz için üretilen donanım-yazılım kompleksinin gövdesinin 3D modeli.

Krasnokamsky RMZ tarafından üretilen kontrol istasyonu kabininin 3 boyutlu modeli

Krasnokamsk RMZ’nin tasarımcıları, bileşen üretimini lazer kesim ve yüksek hassasiyetli metal bükme teknolojilerine uyarlar. Bu teknolojilerin entegre kullanımı, güvenilirliği artırır ve metal üretim maliyetini düşürür. Tasarım çalışmaları, KOMPAS-3D Standart Ürün Kütüphaneleri, Materyalleri ve Sıralama Kütüphaneleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir.

Krasnokamsk Mekanik Tamir Fabrikası LLC Direktörü Dmitry Teplov: “Krasnokamsky RMZ tarafından üretilen kontrol istasyonu kabininin 3 boyutlu modeli 3D modelleme sistemleri, herhangi bir modern makine yapım işletmesinin çalışmasında gerekli bir araçtır. 3D olarak yapıların tasarlanması, üretim işbirliğinin bir parçası olarak müşterilerimiz için dokümantasyon ve üretim ürünlerinin geliştirilme süresini azaltmamızı sağlar – bu durumlarda, ASCON şirketler grubunun ürünlerini kullanarak, bize gelen projeyi analiz edebiliriz. Ek olarak, KOMPAS yazılımı ürünün toplanması için sanal bir kontrol sağlayabilir ve böylece teknik özelliklerdeki ve üretim için verilen ayrıntılı çizimlerdeki hatalardan kaçınırız. Lazer kesim ve torna frezelerimizi programlamak için elektronik çizimlerin hazırlanması için KOMPAS yazılımını da kullanıyoruz.

Ayrıca kendi geliştirdiğimiz ürünlerimizi de tasarlıyoruz (KOMPAS yazılımı kullanan tarımsal yem işleme ekipmanları, FRONTLIFT-800 tekerlekli yükleyiciler ve STL tesviye platformları).”

Krasnokamsky RMZ LLC hakkında
Ortak bir İtalyan-Rus kuruluşu olan Krasnokamsky RMZ LLC, müşteri çizimlerine göre parça ve metal yapı üretimi için hizmet sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. Şirket, lazer metal işleme teknolojilerini (lazerle kesme, yüksek hassasiyetli bükme, haddeleme, kaynak, toz boya, robotik kaynak) kullanan Perm Bölgesi’ndeki en büyük sac işleme merkezidir. Krasnokamsk RMZ tarafından üretilen ürün yelpazesi, bir İtalyan şirketi (Tonutti Group) tarafından lisanslanan tarım makineleri, katı atık konteynerleri, ödeme terminalleri için kılıflar ve reklam yapılarının elemanları (marka “Laser Technologies”), depo ekipmanları (marka STL) içerir.